Producenci
Protetyka
Dent Fresh 50 ml
Dent Fresh to płukanka do jamy ustnej firmy Cerkamed. Jest jedynym na na polskim rynku profesjonalnym preparatem tego typu w formie koncentratu. Usuwa zanieczyszczenia powstałe w trakcie zabiegów oraz łagodzi podrażnienia. Hamuje również odkładanie się płytki nazębnej oraz posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwpróchnicze. Doskonale sprawdzi się po skalingu w celu przepłukania jamy ustnej oraz usunięcia resztek kamienia. Nie zawiera cukru.
Dużą zaletą produktu jest jego przeznaczona do rozcieńczania forma. Pozwala ona na dziesięciokrotne zwiększenie objętości płynu do płukania. Dzięki temu preparat jest bardzo wydajny i łatwy do przechowywania. Z pojedynczego opakowania (50ml) po odpowiednim rozcieńczeniu otrzymujemy 100 porcji płukanki.
Preparat jest dostępny w dwóch wersjach:
- Original - z chlorheksydyną,
- Mint - miętowy z naturalnymi olejkami aromatycznymi, bez dodatku chlorheksydyny.
Sposób przygotowania
- Rozcieńczyć zawartość jednej strzykawki w litrowym pojemniku (50 ml koncentratu + 950 ml wody).
- Zakręcić pojemnik, dokładnie wymieszać całość.
- Nakręcić dozownik załączony do pojemnika.
- Przygotować porcję dla pacjenta: do kubka wlać 2 porcje płynu i uzupełnić wodą z unitu do objętości 100 ml.
Zalety:
- daje uczucie chłodu i świeżości w jamie ustnej,
- zapobiega powstawaniu płytki nazębnej,
- chroni zęby przed próchnicą (nie zawiera cukru),
- wzmacnia szkliwo,
- łagodzi podrażnienia pozabiegowe,
- pomaga zachować zdrowe zęby i dziąsła.
Opakowanie: 50 ml koncentratu w strzykawce.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Knot do lampy naftowej 12 cm x 20 szt. cienki
Knoty o długości 12 cm i średnicy 0,4 mm, doskonale nadają się do palników spirytusowych. Zewnętrzny oplot zapobiega rozsupłaniu się gotowego sznurka.
Opakowanie zawiera 20 knotów.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Knot do lampy naftowej 12 cm x 5 szt. gruby
Pięć knotów o długości 12 cm i średnicy 0,6 mm, doskonale nadających się do palników spirytusowych. Zewnętrzny oplot zapobiega rozsupłaniu się gotowego sznurka.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Miska do alginatu elastyczna średnia COTISEN
Miska do alginatu elastyczna średnia
Producent: Promisee Dental
Miska do mieszania mas alginatowych o średniej wielkości. Odpowiednia elastyczność pozwala na wygodne zarabianie wszelkiego rodzaju mas.
Wymiary: 108 mm x 59 mm. Pojemność: 280 ml.
Dostępne warianty kolorystyczne:
- niebieski,
- różowy,
- zielony.
Opakowanie zawiera jedną miskę w wybranym kolorze.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Palnik spirytusowy metalowy
Palnik spirytusowy metalowy pozwala na bezpieczne i precyzyjne podgrzewanie substancji do tego przeznaczonych. Duża pojemność i długi czas palenia pozwalają korzystać jednorazowo z palnika przez długi czas. Palnik jest jednopłomienny. Wielokrotnego użytku.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Pojemnik na prace protetyczne
Pojemnik na prace protetyczne
Producent: COTISEN
Pojemnik pozwalający na bezpieczne i wygodne przechowywanie prac protetycznych. Nadaje się do sterylizacji w temperaturze 121 stopni.
Wymiary: 154 mm x 158 mm x 205 mm. Wykonany z polipropylenu.
Dostępne kolory:
- biały,
- czarny,
- czerwony,
- fioletowy,
- granatowy,
- pomarańczowy,
- różowy,
- żółty.
Opakowanie zawiera jeden pojemnik w wybranym kolorze.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Miska do alginatu elastyczna duża
Duża elastyczna miska do alginatu firmy Larident pozwala na swobodne i bezpieczne mieszanie mas alginatowych. Produkt nadaje się do sterylizacji.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Miska silikonowa 5 cm x 4 cm 12 szt. COTISEN
Miska silikonowa pozwala na swobodne i bezpieczne mieszanie mas alginatowych.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Miska silikonowa 5,5 cm x 7 cm Cotisen
Miska silikonowa pozwala na swobodne i bezpieczne mieszanie mas alginatowych.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Structur 3 50 ml
Structur 3 to połysk bez polerowania! Chemoutwardzalny materiał kompozytowy do wykonywania tymczasowych koron i mostów pozwala na szybką i prostą pracę z materiałem — wszystko to dzięki systemowi kartridży 1:1. Wyjątkowo krótki czas wiązania i wysoka trwałość na ściskanie oraz doskonała odporność na pękanie czynią z niego produkt pożądany przez wielu stomatologów.
Wskazania:
- wykonywanie tymczasowych koron i mostów, wkładów koronowych, nakładów, koron częściowych, licówek i wkładów korzeniowych;
- wykonywanie uzupełnień tymczasowych i długoterminowych;
- podścielanie standardowych koron tymczasowych, wykonanych z materiałów kompozytowych, poliwęglanu lub metalu.
Zestaw zawiera: kartusze 1x50 ml.
Dostępny kolor: A2.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin